IX Targi Edukacyjne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdwinie

28 lutego (czwartek) 2019 r. CKU Koszalin uczestniczyło w IX Targach Edukacyjnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdwinie. To piękne miasto i równie urocza szkoła (od zewnątrz i wewnątrz) od razu ujęły nas.

Wrażeń było więcej. Organizatorzy spisali się na medal. Doskonale wszystko zaplanowali, zorganizowali stoiska wystawowe, przygotowali wyśmienity poczęstunek.

Młodzież tej szkoły obdarowywała nas uśmiechami, praktycznymi radami i służyła nieocenioną pomocą. W atmosferze serdeczności spędziliśmy kilka wspaniałych godzin.

Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem.Swoje stoiska miały w większości uczelnie wyższe, m.in. ZUT w Szczecinie, Uniwersytet Szczeciński, Akademia Morska w Szczecinie, Politechnika Koszalińska, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

My – CKU Koszalin – wyróżnialiśmy się ofertą, proponując tegorocznym i przyszłym absolwentom szkół ponadgimnazjalnych kształcenie zawodowe, zdobywanie konkretnych kwalifikacji, poszukiwanych na rynku pracy w naszym regionie. Największym zainteresowaniem cieszyły się technik masażysta i technik usług kosmetycznych.

Okazuje się, że młodzi ludzie myślą o studiach poważnie, ale jeszcze poważniej traktują swoją przyszłość i zależy im na zdobyciu konkretnego zawodu, dającego zatrudnienie i przynoszącego wymierne korzyści. Chcą szybko podjąć pracę i usamodzielnić się.  Są zainteresowani kształceniem w naszych szkołach policealnych i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, ponieważ mogą zdobyć tytuł zawodowy w krótkim czasie, krótszym niż studia. Odpowiada im też forma kształcenia – zaoczna, bo mogliby jednocześnie pracować i uczyć się.

Targi zakończyły się spotkaniem organizatorów z wystawcami. Otrzymaliśmy gorące podziękowania i zostaliśmy zaproszeni na X Jubileuszowe Targi Edukacyjne 2020.

Dziękujemy za zaproszenie, wspaniałą atmosferę i życzymy wszystkim uczestnikom tegorocznych targów powodzenia i zrealizowania planów edukacyjnych i zawodowych.