21 listopada dzień życzliwości

Jeśli usuwa się z życia miłość i życzliwość, to usuwa się wszelką przyjemność.Cyceron

 

21 listopada to dzień, kiedy – być może bardziej niż zwykle – powinniśmy okazywać innym życzliwość, choć tak naprawdę przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

Jest wiele sposobów na zrobienie czegoś miłego: od skomplementowania kogoś bezinteresownie, przez wysłanie życzliwego smsa aż po… zwykły uśmiech do nieznajomej osoby w autobusie. Nawet jeśli pierwszą blokującą myślą będzie, iż wyjdzie się na głupka – warto to zrobić, bo:

Człowiek życzliwy, to szczęśliwy człowiek !

Podobnie jak u biegacza, tak i u osoby, która właśnie zrobiła coś miłego dla drugiej osoby, wydzielają się endorfiny oraz serotonina, czyli „hormony szczęścia”! To się opłaca.

A szczęśliwy człowiek, to bogaty człowiek… dosłownie.

Naukowcy nie pozostawiają wątpliwości, że odczuwanie szczęścia i pozytywnych emocji, bardziej niż ciężka praca, to klucz do sukcesu. Weseli i zadowoleni ludzie częściej są skłonni do podejmowania nowych wyzwań, a ich pogodne emocje są paliwem do budowania dobrych relacji i sukcesu.

Dlatego dajemy Wam trzy wskazówki, dzięki którym możecie być szczęśliwi i bogaci:

BĄDŹ OPTYMISTĄ

osobą pozytywne nastawioną do rzeczywistości, ludzi. Jeśli nim jesteś – cieszysz się życiem, dostrzegasz jego zalety, a nie wady. Przez to, że nie narzekasz, częściej się uśmiechasz, przyciągasz do siebie innych ludzi, jesteś też lubiany.

BĄDŹ BEZINTERESOWNY

Nie oczekuj korzyści, działaj bez ukrytych i przemilczanych motywów. Będziesz miał satysfakcję, lepsze samopoczucie, zyskasz wiarę w siebie i poczucie, że robisz coś pożytecznego, jesteś komuś potrzebny.

UŚMIECHAJ SIĘ

Powitanie każdego dnia uśmiechem przyczyni się do lepszego samopoczucia i pozytywnego myślenia. Uśmiechaj się do ludzi w różnych sytuacjach, nawet podczas wykonywania codziennych obowiązków czy nudnych zadań. Twoja pogodna buzia wyzwoli podobną reakcję u adresata. Nie zapomnij, by dostrzegać uśmiech innej osoby i odwzajemniać go. To nic nie kosztuje.

Wszystkim słuchaczom, nauczycielom, pracownikom oraz sympatykom Centrum z okazji Dnia Życzliwości i na co dzień życzymy uśmiechu, pogody ducha, ludzkiej życzliwości oraz wszystkiego, co najmilsze w życiu.