Zanim zdecydujesz – spotkanie z młodzieżą szkół podstawowych

Spotkanie z młodzieżą szkół podstawowych z Koszalina i okolic

21 listopada, w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych zostały przeprowadzone zajęcia z doradztwa zawodowego pt. „Zanim zdecydujesz”, mające pomóc uczniom szkół podstawowych w dokonaniu właściwego wyboru dalszej drogi kształcenia i w przyszłości -zawodu.

Podczas warsztatów uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Koszalinie i Szkoły Podstawowej w Mścicach poznawali, przy pomocy testów i kwestionariuszy, swoje predyspozycje zawodowe, cechy osobowościowe. Uczyli się, jak poznawać siebie, rozpoznawać swoje zainteresowania i umiejętności. Zawsze bowiem przy podejmowaniu ważnych decyzji należy zacząć od uporządkowania wiedzy o sobie, bo znając siebie, łatwiej dokonać wyboru, zadecydować o zmianach w naszym życiu. To klucz do zawodowej i osobistej satysfakcji.
Goście obejrzeli też pracownie do nauki w zawodzie technik masażysta, technik usług kosmetycznych, opiekun medyczny, pracownię komputerową.
Mieli też okazję podziwiać prace absolwentów kwalifikacyjnego kursu zawodowego fotograf oraz Pociąg do Europy – pociąg zaprojektowany i wykonany przez uczniów 23 europejskich szkół, w tym słuchaczy Centrum, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii wytwarzania (w tym obróbki CNC) w ramach projektu „Pociąg do Europy – powtórny załadunek”.
Odwiedzą nas ponownie, by wziąć udział w zajęciach praktycznych, poświęconych poznawaniu zawodów.