Zbiórka dla Hospicjum im. św. M. Kolbego w Koszalinie

Dzień Wszystkich Świętych szczególnie skłania nas do przemyśleń i refleksji na temat śmierci i przemijania. Ale w tym dniu nie tylko wspominamy tych, którzy odeszli, ale pamiętamy też o chorych i potrzebujących. Tradycyjnie już młodzież z Gimnazjum dla Dorosłych w Koszalinie razem z opiekunką z ramienia OHP Moniką Nnaką w dniu 1 listopada wzięła udział w akcji „Dar Serca” i kwestowała na koszalińskim cmentarzu.
Osoby odwiedzające groby najbliższych mogły wspomóc podopiecznych Hospicjum im.św. M. Kolbego w Koszalinie. Młodzież, która została wyposażona w imienne identyfikatory, upoważnienia i specjalnie oznakowane puszki, w zamian za symboliczną złotówkę rozdawała naklejki z logo Hospicjum. Słuchacze pomimo deszczowej aury przez kilka godzin zbierali pieniądze, które zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby Hospicjum.
Cieszy nas ogromnie postawa słuchaczy, którzy podzielili się swoim czasem wolnym. Czasem, który mogli spędzić w gronie rodziny. A słowa wypowiedziane przez wolontariuszy na koniec, że robienie czegoś bezinteresownie sprawia ogromną radość udowodnili, że nasza młodzież jest dojrzała i otwarta na potrzeby bliźniego.