Wyjście słuchaczy do kina i na Festiwal Nauki

W dniu 27 września 2018 r. słuchacze semestrów 7P, 8P, 5G oraz 3LS wybrali się do kina na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Wspaniałe efekty specjalne, sceny walk powietrznych polskich pilotów walczących o Anglię sprawiły, że młodzież z zachwytem oglądała film. Doskonała obsada aktorska, sposób walki, wytrwałość i determinacja naszych rodaków przedstawiona w filmie sprawiły, że jeszcze długo po seansie słuchacze dzielili się wrażeniami.

Po seansie filmowym poszliśmy jeszcze na wycieczkę edukacyjną na Politechnikę Koszalińską, która była organizatorem XVIII Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki. Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się między innymi jak działają i do czego są wykorzystywane drony, wzięli udział w teście na rozpoznawanie i definiowanie zapachów i barw, obejrzeli wystawę pt. „Skrzydlaci przyjaciele”.

Wspólne wyjścia słuchaczy mają duże znaczenie dla kształtowania ich wrażliwości na kulturę i naukę oraz wyrabianie nawyków właściwego zachowanie się w miejscach publicznych. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń.