#Reaguj-nie taguj!# kolejne spotkanie

W dniu 19.05.2022 roku słuchacze Szkoły Podstawowej, po raz kolejny wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami policji.

Program profilaktyczny pod nazwą „Reaguj- nie taguj” skierowany jest przede wszystkim do młodzieży, która większość swojego czasu spędza przed ekranami telefonu, czy też komputera.

Młodzież w trakcie zajęć miała możliwość samouświadomienia sobie, że nikt w sieci internetowej nie działa anonimowo. Wszystkie czyny, które są w stanie skrzywdzić człowieka siedzącego po drugiej stronie monitora są karalne i mogą mieć negatywne skutki w przyszłym życiu.

Program miał na celu przybliżenie uczestnikom zachowań negatywnych, które coraz częściej mają miejsce w internecie. Funkcjonariusze policji skupiali się w trakcie zorganizowanego spotkania na zjawisku zwanym „Cyberbullyingiem”.

Organizatorzy stale wspominali młodzieży o tolerancji i akceptacji odmienności, które są równie ważne w świecie wirtualnym. Poszerzanie wiedzy u młodzieży, związanej ze skutkami cyberbullyingu i sposobami radzenia sobie z hejtem, ma ogromny wpływ na przyszłe działania naszych słuchaczy w sieci.

Zajęcia pozwoliły młodzieży zaczerpnąć informacji na temat tego, jak ograniczyć negatywne zachowania i jak słusznie reagować w danej sytuacji, aby nie poszerzać zjawiska demoralizacji i skali przestępczości związanej z internetem.