Nowości na Święta, czyli książka w służbie Bożego Narodzenia

Święta już niebawem. Warto przeżywać je z dobrą lekturą, która wprowadzi  nas w tę magiczną, bożonarodzeniową atmosferę. Oto powieści idealne na Święta!

„Światełko w oknie”, Magdalena Kordel
Zaczynamy od wydanej w tym roku powieści, która rozgrzeje każde, nawet najbardziej zlodowaciałe serce. Magdalena Kordel w „Światełku w oknie” zebrała opowieści o kilku bohaterkach zmagających się z różnymi problemami, dla których Gwiazdka okaże się czasem prawdziwie magicznym. Całość daje nadzieję i pozwala optymistyczniej spoglądać w przyszłość. Świetna powieść na poprawę humoru!

Światełko w oknie | Kordel Magdalena (książka) - Księgarnia znak.com.pl

„Świąteczna piosenka”, Natalia Sońska
Książka łącząca w sobie elementy romansu oraz klasycznej powieści obyczajowej – doskonały wybór na niezobowiązującą, zimową lekturę. W „Świątecznej piosence” poznajemy losy Elizy i Jacka. Ona – pełna uczuć, pasji i optymizmu. On – perfekcjonista zatopiony w pracy. Gdy ich ścieżki się przeplatają, szybko może się okazać, że charaktery bohaterów mogą się nawzajem świetnie uzupełniać. Nawet jeżeli droga ku temu jest wyboista. A wszystko w słodkich, bożonarodzeniowych dekoracjach.

Świąteczna piosenka - Sońska Natalia | Książka w Sklepie EMPIK.COM

„Pakiet: Okrutny książę / Zły król / Królowa niczego / Następca tronu”, Holly Black
Kolejna hitowa seria, która idealnie umili wszystkim długie zimowe wieczory. Holly Black w swoich powieściach w mistrzowski sposób łączy fantastykę z elementami literatury Young Adult – dzięki temu dostajemy wyjątkowo smakowity miks dla czytelników w każdym wieku! Odkrywanie wątków związanych z tronem Krainy Elfów sprawi ogromną przyjemność miłośnikom młodzieżówek oraz osobom, które zjadły zęby na klasycznym fantasy.

Holly Black Następca tronu i inne pakiet 4 (13717282134) | Książka Allegro

„Operacja: szopka”, Jenny Pearson
Wśród naszych powieści na święta nie mogło zabraknąć czegoś skierowanego ku młodszym czytelnikom – a „Operacja: szopka” stanowi fenomenalną propozycję dla wszystkich dzieci w wieku od 9 do 12 lat. Młodzi bohaterowie muszą stanąć z przerażającą perspektywą braku świąt! Urocza, zabawna, a przy tym idealnie oddająca ducha Bożego Narodzenia! Jeżeli nie macie pojęcia, co kupić pod choinkę któremuś z dzieci w rodzinie – teraz już wiecie!

Operacja: szopka - Pearson Jenny | Książka w Sklepie EMPIK.COM

„ Rodzina Monet”, Weronika Anna Marczak
Święta to także fantastyczna okazja, żeby nadrobić książkowe zaległości albo wrócić do szczególnie lubianych tytułów. A przecież „Rodzina Monet” to cykl, który absolutnie podbił serca czytelników i czytelniczek w zeszłym roku. Pierwszy tom tej wciągającej serii Young Adult doczekał się nowego wydania specjalnego – doskonały wybór zarówno dla fanów, jak i wszystkich osób, które chcą się przekonać, jaki jest sekret sukcesu Hailie.

„Morderstwo w Boże Narodzenie”, Agatha Christie
Idąc dalej tym samym tropem – jeżeli nie wiecie, na jaki kryminał postawić, powieści Agathy Christie zawsze będą dobrym wyborem. Nie bez powodu pomimo upływu lat pozostaje wciąż jedną z najpopularniejszych autorek na świecie, a jej książki dostają kolejne adaptacje i wciąż żyją w sercach czytelników. „Morderstwo w Boże Narodzenie” to idealna powieść na Święta – diabelnie wciągająca, inteligentna, a jednocześnie lekka. Warto się przekonać samemu!
Morderstwo w Boże Narodzenie - Christie Agatha | Książka w Sklepie EMPIK.COM