„Jestem fotografem” w CKU

11 grudnia 2015 roku. To był mokry i ponury dzień. Po południu Koszalin tonął w strugach deszczu, zapadał mrok. Jednak w Centrum Kształcenia Ustawicznego nikt tego nie zauważył. Trwały gorączkowe przygotowania do wernisażu fotografii, pierwszego takiego wydarzenia organizowanego w szkole. Czy o czymś nie zapomnieliśmy? Czy przewidzieliśmy każdy możliwy scenariusz? Te i setki innych pytań dręczyły organizatorów.

Zbliżała się godzina 17.00. Wszyscy z zapartym tchem oczekiwali gości. I stało się. Rozpoczął się wernisaż fotografii „Jestem fotografem”, na którym swe prace zaprezentowali pierwsi absolwenci Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego FOTOGRAF. Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Koszalinie wprowadziło go do swej bezpłatnej oferty kształcenia dorosłych w 2014 roku i do dziś cieszy się on niesłabnącą popularnością.

Pomimo niesprzyjającej aury na wernisaż przybyli znajomi i przyjaciele oraz sympatycy fotografii. Ponad 30 prac o różnorodnej tematyce obejrzeli liczni goście, wśród nich m.in. Krzysztof Stobiecki, Renata Zmysłowska, Joanna Torbińska, Małgorzata Chyła, Andrzej Derkacz, członkowie Koszalińskiej Grupy Fotograficznej – W Obiektywie. Rozmowy, ciepłe powitania, gratulacje nie miały końca. Wszyscy stworzyli ciepłą, niepowtarzalną atmosferę, która rozgrzała serca uczestników i organizatorów.