Świąteczna miska dla zwierzaków ze schroniska

Zwierzęta od zawsze żyją wśród nas, są z nami w zdrowiu i chorobie, kochają miłością bezwarunkową. Jednak często traktowane są przez ludzi w sposób niewłaściwy, bestialski. W koszalińskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Leśny Zakątek” mieszkają psy i koty, które kiedyś miały dom. Bezmyślność i okrucieństwo ludzkie sprawiły, że stały się niechciane i opuszczone.

W dniach od 30 listopada do 3 grudnia 2018 r.  trwała akcja „Świąteczna miska dla zwierzaków ze schroniska”. W wyniku porozumienia z koszalińskimi firmami DB Schenker, Cafe Mondo oraz Galerią Handlową Emka powstał projekt pt. „Świąteczna miska dla zwierzaków ze schroniska”. Projekt ten docelowo został skierowany do mieszkańców Koszalina i polegał na aktywizowaniu ich do zbiórki karmy, zabawek, kołder, koców. Patronat medialny nad akcją objęły Radio Eska, koszaliński magazyn Prestiż, tygodnik koszaliński Fakty oraz Koszalininfo.pl.

Słuchacze pod opieką Moniki Nnaki z OHP już od piątku roznosili ulotki w mieście, rozwieszali plakaty, w Galerii Emka ustawiali skrzynio-palety, do których przez trzy dni zbierane były dary dla zwierząt.

Młodzież w porozumieniu z pracodawcami przygotowała prezenty na loterię, m. in zaproszenia do restauracji, vouchery na usługi fryzjerskie, czy przepyszne ciasta. Zbiórce towarzyszyła impreza, która odbyła się 1 grudnia w Galerii Emka. W kawiarni Cafe Mondo odbyła się  loteria fantowa dla osób przekazujących dary, szereg konkursów z nagrodami oraz gra terenowa pt. 12 psiaków, imprezę uświetniły pokazy taneczne grupy Top Toys. Ponadto słuchacze zorganizowali kącik malucha, gdzie bawili się z dziećmi, malowali im buźki, wspólnie kolorowali obrazki. Odbyło się również spotkanie z przedstawicielami schroniska, którzy opowiadali o działalności „Leśnego zakątka”, zachęcali mieszkańców Koszalina do adopcji psiaków oraz do wolontariatu.

Podsumowując akcję „Świąteczna miska”, zbiórka dla zwierzaków ze schroniska Leśny Zakątek wypadła następująco:

Pieski:
-> 115 kg suchej karmy
-> 218 kg mokrej karmy
Kociaki:
-> 115 kg sucha karma
-> 102 kg mokra karma

Przysmaki dla psów i kotów:
-> 10 kg