Słuchacze CKU w Koszalinie laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Administracyjno-Prawnej

W dniu 25 kwietnia br. słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Koszalinie kolejny już raz uczestniczyli w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Administracyjno – Prawnej dla Dorosłych, organizowanej od 2011 przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chojnicach pod naukowym patronatem Powszechnej Wyższej Szkoły Humanistycznej „POMERANIA” z siedzibą w Chojnicach. To niezwykłe przedsięwzięcie pozwala dorosłym słuchaczom sprawdzić swoją wiedzę i budować poczucie własnej wartości. Ponadto olimpiada umożliwia zdobycie indeksu uczelni wraz z uiszczonym czesnym za rok studiów.

Olimpiadę zainaugurował dr Kamil Miliszewski, wykładowca na Wydziale Nauk Humanistycznych i Administracji PWSH POMERANIA wykładem, którego temat brzmiał: „Styl – retoryka – elementy strategii kampanii wyborczej”.

Wzorem lat ubiegłych, rywalizacja przebiegała w dwóch etapach. Pierwszy, to test składający się z 40 zadań zamkniętych, drugi – napisanie eseju na temat „ Realizacja demokratycznych praw obywateli poprzez czynne i bierne prawo wyborcze”.

W tym roku CKU w Koszalinie reprezentowały Panie Bożena Gmur, Iwona Rudzińska oraz Anna Wojciechowska. Reprezentacja Centrum uczestniczyła w zmaganiach, w których wzięło udział 35 słuchaczy z 11 Centrów Kształcenia Ustawicznego z całego kraju. To kolejny rok, kiedy drużyna naszej szkoły stanęła w gronie laureatów. Pani Bożena Gmur zajęła III miejsce, a Pani Iwona Rudzińska IV.

Gratulujemy laureatkom i życzymy wielu podobnych sukcesów.

Przygotowania do olimpiady wymagają dużego zaangażowania ze strony słuchaczy, gdyż prawo i administracja to trudne zagadnienia, a zmagania konkursowe stanowią zawsze wyzwanie, dlatego osiągnięty sukces zasługuje na szczególne uznanie. Dodajmy, że poziom był bardzo wyrównany, wyniki zwycięzcy i kolejnych laureatów dzielił przysłowiowy i realny 1 punkt.

Według laureatek uczęszczanie do Centrum zapewnia zdobycie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych, daje możliwość rozwoju, a także rywalizacji i osiągania sukcesów, takich jak ten na ogólnopolskiej olimpiadzie. Wszystkim, którzy zastanawiają się czy podjąć naukę proponujemy po prostu spróbować, zgodnie z myślą Horacego: „Połowy dokonał, kto zaczął”. To może być początek niezliczonej ilości sukcesów. Zachęcamy.