Program ,,Lider Zachodniopomorski”

Program ,,Lider Zachodniopomorski” czeka na młode aktywne osoby w wieku 17-24 lata z Pomorza Zachodniego!

Nadszedł nowy rok – może to dobry czas, by stać się bardziej aktywnym społecznie, zdobyć doświadczenie i mini-grant na działanie społeczne? Jeśli choć przez chwilę przemknęła Ci taka myśl – zapoznaj się z programem ,,Lider Zachodniopomorski”, który odbywa się pod Honorowym Patronatem  Marszałka Olgierda Geblewicza. Może rozpoczniesz swoją przygodę z Sekretariatem ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego? Poznasz ludzi, którzy myślą podobnie i są otwarci na działania społeczne, zdobędziesz nową wiedzę i zrealizujesz dowolne działanie społeczne.

Program ,,Lider Zachodniopomorski” umożliwia młodym ludziom rozwijanie kompetencji liderskich poprzez realizację działań społecznych i wspieranie ich w realizacji celów poprzez zapewnienie wiedzy merytorycznej oraz spotkania z ekspertami – to główne założenia autorskiego programu edukacyjnego. Co ważne, w tej edycji trzy wybrane działania zostaną wsparte mini-grantami, a wszystkie zrealizowane projekty zostaną przedstawione podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży, który odbędzie się w maju 2017 roku.

Do V edycji zaproszone są osoby z całego regionu, które ukończyły 17 lat i mają już doświadczenie w jakiejś dziedzinie działalności społecznej – w wolontariacie, w ramach samorządu studenckiego,  uczniowskiego, czy też były w jakiś sposób aktywne w swojej miejscowości, czy młodzieżowej radzie. Młodzież spotka się na jednodniowym spotkaniu 23 stycznia, podczas którego przedstawi swoje oczekiwania i przedyskutuje swoje pomysły na Europejski Tydzień Młodzieży. W lutym odbędzie się kilkudniowe spotkanie szkoleniowe, a do maja przy wsparciu merytorycznym pracowników Sekretariatu ds. Młodzieży młodzi będą realizowali działania w ramach mini-projektów.

Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.mlodziez.wzp.pl do dnia 12 stycznia, godz. 24:00 i przesłać go mailowo.  

Udział w programie jest bezpłatny.

Zapraszamy także na funpage: sekretariat młodzieży

W poprzedniej edycji dzięki naszemu programowi odbyło się w całym regionie kilkanaście ciekawych mini-projektów – podkreśla Małgorzata Ludwiczek, Kierownik Sekretariatu ds. Młodzieży. Jeden z nich promował ideę krwiodawstwa, drugi zachęcał biegaczy do wsparcia chorej osoby, niektóre były realizowane w bibliotekach, a inne szkołach. Wszystkie łączyła idea nauki przez doświadczenie, a także rozwijanie idei współpracy w lokalnych społecznościach. Młodzi ludzie dzięki programowi po raz kolejny mają szansę wzmacniać swoje kompetencje liderskie, rozwijać umiejętności, zdobywać wiedzę na temat realizacji projektów i nawiązywać kontakty – to wszystko jest cenne w dzisiejszej rzeczywistości i przydaje się w momencie szukania pracy.

Opis programu Lider Zachodniopomorski
Formularz zgłoszeniowy