Nowe pracownie zawodowe w CKU

Kto by pomyślał, że wakacje to czas intensywnej pracy w szkole, zrobienie remontu czy gruntowne porządki. Przecież szkoły są zamknięte. Nic bardziej mylnego. W tym okresie wielu nauczycieli i pracowników CKU pracuje, by z nowym rokiem szkolnym przyjąć słuchaczy w dobrych warunkach .

Rozpoczęte już w maju remonty, właśnie dobiegają końca, trwają jeszcze prace „kosmetyczne”, a nauczyciele nowych przedmiotów przygotowują się do pracy.

Są już gotowe nowe pracownie do nauki na kierunkach: technik usług kosmetycznych, opiekun medyczny, opiekun osoby starszej, opiekunka środowiskowa.

Pracownia kosmetyczna wyposażona została w 10 stanowisk do nauki zawodu: fotele kosmetyczne, lampy lupy, lampy oświetleniowe do makijażu, stoliki zabiegowe, aparaturę kosmetyczną, akcesoria i preparaty kosmetyczne i specjalistyczną aparaturę do zabiegów pielęgnacyjnych, a do gabinetu medycznego zakupiono łóżka, fantomy, wózki inwalidzkie, narzędzia i akcesoria medyczne.

Takie warunki do pracy sprzyjają poznawaniu zawodu nie tylko w teorii, ale przede wszystkim praktycznie, gdyż naszą dewizą jest wykształcenie u słuchaczy umiejętności pozwalających na rozwinięcie swoich pasji, podwyższenie kwalifikacji, zdobycie nowego miejsca pracy.