Noc szkoleń – Obrabiarki CNC – jak hobby może zainspirować i wspomóc opanowanie ich obsługi i programowania

Noc Szkoleń to ogólnopolskie wydarzenie, podczas którego osoby z wielu miast uczestniczą w różnych szkoleniach w tym samym czasie. Szkolenia odbywają się w nocy, czyli po zachodzie Słońca. Siódma edycja Nocy Szkoleń odbyła się w dniach 15-20 październiku 2018 roku.

Temat szkolenia w Centrum Kształcenia Ustawicznego to: Obrabiarki CNC – jak hobby może zainspirować i wspomóc opanowanie ich obsługi i programowania.

Podczas dwugodzinnego spotkania zaprezentowaliśmy wykorzystanie technologii CNC do stworzenia pojemnika na skrytkę do gry terenowej zwanej geocachingiem. Pokazaliśmy jak można poprzez hobby, zainteresować się zawodem operatora i programisty obrabiarek CNC. Także jak wymyślanie i realizacja „patentów” na kesze, pomaga rozwijać i doskonalić umiejętności zawodowe.