Noc Szkoleń 2017 – relacja

21 października 2017 r. CKU wzięło udział w 5 edycji Nocy Szkoleń, której koordynatorem w Koszalinie jest Fundacja Rzecz Jasna.

Noc Szkoleń jest ogólnopolskim wydarzeniem, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie „Absolwenci na walizkach”. Polega na tym, że w wielu miastach w kraju, w tym samym czasie, organizowane są szkolenia, w których może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Odbywają się one w nocy, czyli po zachodzie Słońca.

Ideą Nocy Szkoleń jest zwrócenie uwagi na konieczność uczenia się przez całe życie – life long learning i na edukację nieformalną, dzięki której uczymy się kreatywności, samodzielnego myślenia oraz odpowiedzialności za swój rozwój.

W tym roku CKU zaproponowało trzy szkolenia:

 1. Prababcia w kolorze – szkolenie z zakresu grafiki komputerowej
  Uczestnicy mieli za zadanie przynieś stare zdjęcie (najlepiej zniszczone – zagięte, zalane), zeskanować je i odrestaurować, następnie nadać zdjęciu kolorystykę. Po prostu, ze starego, np. czarno-białego, zniszczonego, pomiętego zdjęcia – zrobić nowe, kolorowe, które zapisane cyfrowo, przetrwa wieki.
  Prowadząca: Aleksandra Kryszczyńska
 2. Zawsze piękna – szkolenie z zakresu usług kosmetycznych
  W pracowni kosmetycznej pokazywaliśmy jak zadbać o skórę, dłonie i paznokcie. Chętni mogli skorzystać z darmowego zabiegu farbowania i stylizacji łuku brwiowego.
  Prowadząca: Hanna Gałkowska
 3. Personalizacja breloków – szkolenie z zakresu programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC
  W pracowni CNC pokazaliśmy programowanie i obróbkę grawerowaniem medali i breloczków upamiętniających jubileuszowy rok Mechanika oraz CKU Koszalin. Uczestnicy mieli możliwość zaprojektowania własnych medali i przyglądać się pracy obrabiarki, która wykonuje ich projekt. To zapewne niezwykła pamiątka z tego bardzo praktycznego szkolenia.
  Prowadzący: Marek Magiera

Zapraszamy na następną Noc Szkoleń.