Marzec jest miesiącem, który kojarzy się nam z płcią piękną. To właśnie w marcu świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Kobiet (8 marca), Dzień Barbie (9 marca) oraz Dzień Teściowej (5 marca). Zapraszamy więc do lektury książek, których bohaterkami, adresatkami albo autorkami są kobiety.
Kobieta, która widziała zombie. Kiedy zmysły stają się twoim wrogiem; Guy Leschziner

Niezwykła książka popularnonaukowa, którą czyta się jak powieść. Napisana lekkim i potoczystym stylem, przybliża nam kilkanaście historii ludzi, którzy przez zaburzenia neurologiczne nie mogą już zawierzyć własnym zmysłom. Poznajemy ich życie, specyficzne trudności, uczucia i emocje, a także zdobywamy rzetelną wiedzę medyczną. Neurologiczne opisy przygotowane są w sposób przystępny i nie są nużące nawet dla laików.
Mali WIELCY. Mali WIELCY. Marilyn Monroe; Maria Isabel Sanchez-Vegara

Seria picturebooków przedstawiająca dzieciom sylwetki wspaniałych kobiet i wyjątkowych mężczyzn, uznanych w świecie literatury, kultury i sztuki. Książki koncentrują się szczególnie na dzieciństwie bohaterów, dzięki czemu czytelnicy mogą poczuć z nimi bliskość. Duże litery, krótkie zdania, świetne ilustracje sprawiają, że pozycje z tej serii są idealne dla początkujących lub niewprawnych czytelników. Duży wybór prezentowanych postaci pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie.
Ocalało pięciu ; Holly Jackson

Najnowsza znakomita powieść sensacyjna autorki fenomenalnej trylogii. Przewodnik po zbrodni dla grzecznej dziewczynki. Od początku do końca trzyma w napięciu, intryga jest spójna, bohaterowie interesujący, a finał zaskakuje. W świetnie zbudowaną historię wpleciono też mnóstwo ważnych tematów, takich jak żałoba, poczucie winy, granice naszej odpowiedzialności za czyny najbliższych, poczucie nieadekwatności i pierwsza miłość.
Poradnik prawdziwej damy. Dobre maniery a morderstwo; Dianne Freeman

Pierwszy tom serii, która powinna spodobać się zarówno dorosłym miłośniczkom Agathy Christie, jak i nieco starszym fankom Zbrodni niezbyt eleganckiej. Kryminał osadzony w realiach wyższych sfer wiktoriańskiej Anglii. Napisany w klimacie retro oraz opatrzony sympatycznymi bohaterami. Spójna historia, logicznie poprowadzona intryga, brak epatowania okrucieństwem czy zbrodnią oraz niezwykle subtelne wątki miłosne przywodzą na myśl dzieła królowej kryminału.
Źródło: Biblioteka w szkole
Zdjęcie: freepik