Lista płac w praktyce – warsztaty prowadzone w ramach ETUZ

W celu promowania kształcenia zawodowego w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Koszalinie dnia 28 października 2018 r. zostały zorganizowane warsztaty zawodowe z zakresu ekonomii i finansów „Lista płac w praktyce”. Szkolenie przeznaczone było dla wszystkich zainteresowanych zawodami z obszaru administracyjno-ekonomicznego oraz chcących pogłębić swoją wiedzę na temat naliczania wynagrodzeń w szczególności dla osób, które rozpoczynają pracę w działach kadr i płac oraz osób, których nurtuje pytanie jak z kwoty podanej na umowie o pracę powstaje wynagrodzenie, które wpływa na konto bankowe pracownika.

Zajęcia prowadzone były w pracowni komputerowej przez doświadczonego nauczyciela. Uczestnik warsztatów poznał zagadnienia związane z tworzeniem listy płac, naliczaniem wynagrodzeń oraz składkami ubezpieczeń społecznych, zdrowotnych i podatku dochodowego od osób fizycznych. Zajęcia miały za zadanie promować kształcenie zawodowe. Ich celem było także pokazanie, że kształcenie zawodowe to pożądana opcja dla osób w każdym wieku i że uczenie się przez całe życie ma kluczowe znaczenie dla zdolności do zatrudnienia i rozwoju osobistego.

Chcieliśmy organizacją naszych warsztatów przybliżyć zawód technika rachunkowości i pokazać ciekawe zajęcia. Pragniemy, aby więcej osób zainteresowało się tematyka ekonomiczną oraz chciało kształcić się w zawodach z obszaru administracyjno-ekonomicznego. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał bezpłatne materiały i mógł skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Zachęcamy do udziału w kolejnych takich zajęciach organizowanych w Centrum w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych!