Licealiści z CKU na Festiwalu Nauki

26 września 2019 XIX zachodniopomorski Festiwal Nauki na Politechnice Koszalińskiej przyciągnął zwiedzających  w  różnym  wieku.

Licealiści z CKU wybrali się do kampusu przy ulicy Śniadeckich. W dniu festiwalu można było zobaczyć laboratoria, pracownie, urządzenia, cały potencjał uczelni, uczestniczyć w wykładach warsztatach i laboratoriach, pokazach,  prezentacjach,  doświadczeniach i  grach symulacyjnych.  Na zwiedzających czekały pokazy obiektów 3D, bezzałogowych maszyn zdalnie sterowanych,  ozobotów,  robotów  przemysłowych  i  mobilnych,  bioaktywnych opakowań  do  żywności,  dronów,  świata  w  nanoskali,  procesów  obróbki powierzchniowej. Wszystkie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Słuchacze Centrum poznali bazę uczelni, uczestniczyli w prezentacjach przygotowanych przez poszczególne wydziały. Uczestnicząc w Festiwalu Nauki dostrzegli ogrom możliwości związany z różnorodnością kierunków jakie proponuje koszalińska uczelnia i poczuli uczelnianą atmosferę.

Na zakończenie skorzystaliśmy z zaproszenia na gorącą grochówkę, która pozwoliła na regenerację  po zmęczeniu związanym z uczestnictwem w przygotowanych przez uczelnię atrakcjach.