I stało się – druga wystawa fotograficzna

3 czerwca 2016 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Koszalinie zebrali się miłośnicy i pasjonaci fotografii. Wystawa „Jestem fotografem II” została otwarta. Potrwa do 15 czerwca 2016 r. Zapraszamy.

Zaprezentowano na niej 35 prac o różnorodnej tematyce, autorstwa: Ireny Czerwińskiej, Marcina Masłowskiego, Wiesława Mordala, Małgorzaty Kingi Rużyk, Katarzyny Skuza, absolwentów kwalifikacyjnego kursu zawodowego FOTOGRAF.

Fotografia jest sposobem „pokazywania świata”. Coraz doskonalszy sprzęt, optyka, grafika komputerowa pozwalają bardzo wprawnie przedstawiać jaki ten świat jest. Jednak, jak powiedział na wernisażu Edward Grzegorz Funke:

Posiadać aparat za 20 tys. zł to jeszcze nie znaczy umieć zrobić zdjęcie.

I to prawda. Fotografia to „kawałek” autora zawarty w każdym obrazie. To umiejętność innego, oryginalnego postrzegania rzeczywistości , wrażliwość i technika. To dlatego ludzie oglądają tysiące razy niektóre zdjęcia, a inne pozostają niezauważone.

Życzymy autorom prac, prezentowanych na wystawie „Jestem fotografem II” i wszystkim uczestnikom kursu, aby entuzjazm fotograficzny zagrzewał ich do robienia wspaniałych zdjęć, by korzystali z nabytych umiejętności i doświadczenia, i tworzyli kolejne obrazy najlepiej, jak potrafią, bo jak mawiał Walt Disney

Rób to, co robisz tak dobrze, by ludzie chcieli zobaczyć to ponownie i przyprowadzić swoich przyjaciół.

Gratulujemy i życzymy powodzenia