Finał akcji „Pluszowy Miś”

Magia świąt sprawia, że nasze serca chętniej otwierają sie na potrzeby innych ludzi. Odkrywamy w sobie dobro i życzliwość, czujemy potrzebę dzielenia się,  pragniemy umilić innym Boże Narodzenie. To bardzo ważne, bo potrzebujący, dostając  przed świętami podarunek, otrzymują też nadzieję i poczucie, że ktoś o nich pamięta. A ponieważ Boże Narodzenie to dzień radości, więc:

Cieszą się wszyscy, którzy dostają,
a jeszcze bardziej Ci, którzy dają…

(Arka Noego)

W Centrum już po raz 10 zorganizowano zbiórkę… na rzecz Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Akcja rozpoczyna się zawsze 25 listopada,  w Dzień Pluszowego Misia. To dziecięce święto jest początkiem zbiórki maskotek, zabawek, akcesoriów potrzebnych dzieciom i matkom. W tym roku przedsięwzięciu towarzyszyło jeszcze jedno  – Dzień Naleśnika, podczas którego zbierano fundusze na ten cel.

Zbiórka zakończyła się 16 grudnia. Jak zwykle nasi słuchacze nie zawiedli! Dzięki ich hojności udało się zebrać dużą ilość pluszaków, zabawek, książek oraz funduszy, za które zakupiono środki do pielęgnacji dla dzieci, ręczniki, artykuły spożywcze.
Zgromadzone dary przekazaliśmy 21 grudnia do Domu Samotnej Matki w Koszalinie. I chociaż to zaledwie kropla w morzu potrzeb, to cieszymy się, że choć na chwilę zagościł uśmiech na twarzach obdarowanych i poczuli, że mają w naszej szkole przyjaciół.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz organizatorom – słuchaczom semestru 3 LS.

Wesołych Świąt