Dzień Życzliwości

Światowy Dzień Życzliwości ustanowiono w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych w odpowiedzi na wojnę Izraela;z Egiptem. Jego idea tak się rozpowszechniła, że z czasem zawitał aż do 180 krajów. W Polsce obchodzimy go;od 2006 roku. Dziś ma jednak wymiar mniej polityczny, a bardziej społeczny.

To święto promuje serdeczność i przyjazne nastawienie wobec ludzi. By stać się jego uczestnikiem wystarczy;uśmiechnąć się do kogoś i obdarzyć życzliwym słowem.

Jest potrzebne, bo w pogoni za codziennymi, zwykłymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć, jak wielką moc;ma uśmiech, jedno dobre słowo, uprzejmość, mały ludzki gest, przychylność i przyjazne nastawienie do ludzi.Te pozornie drobne oznaki sympatii zmieniają nasze relacje, po prostu czynią świat lepszym.

W związku z obchodami Dnia Życzliwości w na świecie i w Polsce, również w naszym szkolnym życiu nie mogliśmy pominąć tej daty. Postanowiliśmy zaskoczyć wszystkich i nie przypominaliśmy o tym święcie.

Dzień wcześniej, gdy słuchacze opuścili Centrum, przy wejściu organizatorzy ustawili tablicę z życzeniami i „Drzewo życzliwości” pełne kolorowych, jesiennych liści, na których znalazły się słowa przypominające o życzliwym zachowaniu.

Dziś, 21 listopada 2014 tym drobnym, ale niezwykle miłym akcentem przywitaliśmy każdego, kto zawitał w nasze progi. Zaskoczenie było duże. Widok barwnego drzewa i sympatyczne kartki z życzeniami wprawiły wszystkich w dobry nastrój, wyzwolił pozytywne emocje. To był bardzo miły, niepowtarzalny dzień, pełen uprzejmości, uśmiechu. Dlatego starajmy się częściej być dla siebie życzliwi, a takich przyjemnych dni będzie więcej.

dzienzyczliwosci1