Dzień pełen atrakcji

Piątek 11 października 2019 r. na długo pozostanie w pamięci słuchaczy Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Był to dzień pełen atrakcji, oderwania się od szarej rzeczywistości i pełen pozytywnych wrażeń. Młodzież zaczęła ten dzień od wizyty w kinie, gdzie obejrzała niezwykły film pt. „Legiony”.  Była to prawdziwa lekcja historii o tworzących się legendarnych polskich legionach w czasie I Wojny Światowej. Młodzież zobaczyła obraz o tradycjach, wartościach i ideałach jakimi kierowali się żołnierze tworzących się legionów. Mieli okazję zobaczyć prawdę historyczną, a obejrzany film silnie prowokował do refleksji nad czczeniem takich wartości jak wolność, honor i ojczyzna.

Wyjście do kina było tylko jedną z atrakcji dla słuchaczy Szkoły Podstawowej. Drugą była wycieczka do Papugarni, gdzie papugi wolno latają i mają warunki do życia zbliżone do naturalnych.  Dla naszych uczestników było to niezwykłe przeżycie, gdyż ptaki latały nad  głowami, siadały dosłownie wszędzie –na ramionach, głowach, plecakach. Jednak gwoździem programu była możliwość karmienia papug, co dało wszystkim wiele radości i śmiechu. Było to ciekawe doświadczenie, bo to młodzież weszła na teren egzotycznych ptaków, była gościem w ich domu, przez co wzbogaciła swoje wiadomości na ich temat oraz zapoznała się z warunkami ich życia.