Dzień Głośnego Czytania po raz trzeci

Tradycją Centrum stał się Dzień Głośnego Czytania. Przedsięwzięcie jest organizowane przez panią Marlenę Magierę. Każdego roku temat jest inny. W 2015 r. uczestnicy czytali legendę o koszalińskim kacie, rok wcześniej prezentowali wiersze Juliana Tuwima.

Tegoroczna odsłona akcji skupiła się na „Trylogii”, wyjątkowym dziele polskiego noblisty – Henryka Sienkiewicza.
„Trylogia” zachwycała, prowokowała do dyskusji i – choć czasem prowadziła do sporów czy polemik – kształtowała całe pokolenia Polaków. Kolejne jej wydania wciąż trafiają na półki w tysiącach polskich domów. Pisana „ku pokrzepieniu serc” w czasach, gdy Polska była pod zaborami, jest obecnie historią o poszukiwaniu prawdy, o potrzebie duchowej przemiany, o poświęceniu i honorze. Wciąż aktualna.

23 marca 2017, w o klubie szkolnym, słuchacze odczytali końcowy fragment „Potopu”, abyśmy mogli przeżyć zapierające dech w piersiach przygody Sienkiewiczowskich bohaterów.
Spotkanie nie ograniczyło się tylko do głośnego czytania. Słuchacze poznali także ciekawostki z życia autora, opinie znanych pisarzy o Sienkiewiczu i co bardzo ważne, zalety czytania.

 

Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów.Jarosław Iwaszkiewicz