Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia nastraja refleksyjnie każdego człowieka. Jego magii uległa także młodzież z Gimnazjum dla Dorosłych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koszalinie i w dniu 29 listopada 2012 r. zorganizowała świąteczny kiermasz ciast.

Samorząd Gimnazjum, po długich dyskusjach postanowił przekazać dochód ze sprzedaży słodkości dla Michałka, który urodził się zdrowy w 2008 roku. Jednak radość rodziców nie trwała długo, ponieważ już w pierwszych miesiącach życia okazało się, iż jest on poważnie chory. Kiedy Michałek miał dwa miesiące zachorował na zapalenie płuc, stał się wiotki, mało się ruszał, nie uśmiechał się, nie skupiał wzroku. Wtedy rozpoczęły się wyjazdy do lekarzy, konsultacje, starania o pomoc. Do dnia dzisiejszego żaden z lekarzy nie wziął na siebie ryzyka postawienia konkretnej diagnozy. Jedynym ich przypuszczeniem jest podejrzenie choroby Pelizeusa – Marzbachera. Lekarze twierdzą, że niedowidzi i niedosłyszy. Ostatnio okazało się również, że ma epilepsję, na szczęście na razie bez ataków. Jest dzieckiem, które nie jest zdolne do samodzielnej egzystencji i wymaga stałej opieki rodziców. Jego stan zdrowia wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej i wzrokowej. Mimo, że Michałek ma już 4 lata, to nie mówi, nie chodzi, nie raczkuje, a nawet nie siedzi. Dzięki prowadzonym zabiegom rehabilitacyjnym widoczne są u dziecka pozytywne symptomy rozwojowe, rokujące nadzieję na przyszłość.Rodzice zwracają się z gorącą prośbą o pomoc finansową, przeznaczoną na pokrycie kosztów rehabilitacji i leczenia ich synka oraz zakup wózka, którego koszt wynosi 18000 zł.