Akcja „Głośne czytanie”

22 lutego 2018 r. w Centrum odbyła się akcja głośnego czytania.  Na początku słuchacze dowiedzieli się, że głośne czytanie ma zbawienny wpływ na nas i naszych bliskich. I nie chodzi wcale o to, że czytanie zwiększa nasz zasób słów, o  czym przekonuje każdy polonista. Wpływa też na nasze życie psychiczne i fizyczne, bo zwalcza nieśmiałość, rozluźnia, dotlenia, chroni mózg, reguluje pracę serca, nawet wygładza zmarszczki. A co najważniejsze, wydłuża życie.  Głośne czytanie bliskim wzmacnia więzi, a czytanie osobom chorym przynosi im ulgę, uśmierza ból, daje poczucie, że otaczamy je opieką, troszczymy się.

To już kolejna edycja akcji głośnego czytania, której pomysłodawczynią i organizatorką  jest pani Marlena Magiera. Tym razem uczestnicy poznali tekst Josepha Conrada  – „Amy Foster”. To pasjonująca opowieść o potężnej miłości, kobiecie, której zachowania nie można jednoznacznie ocenić, i mężczyźnie z tragiczną przeszłością.

Słuchacze semestru 6 LS Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych dali się porwać cudownej chwili, która wytworzyła się w trakcie wspólnego czytania. Rozpoczęła ją Joanna Widulińska. Następnie, perypetie i rozterki bohaterki przedstawiali: Magdalena Pająk, Joanna Sepioło, Kacper Szadziewicz, Adrian Słomowicz. Występ urozmaiciła prezentacja, poświęcona wyjątkowej postaci Conrada.