Rajd rowerowy FRaJDA mTB

27 maja 2023 r. w Koszalinie zorganizowany zostanie rajd rowerowy FRaJDA mTB, u podnóży Góry Chełmskiej (start/meta ul. Lubiatowska). To nie tylko szansa na „rowerową życiówkę” w gronie najbliższych, ale także sposób na ściganie się wśród najlepszych amatorów kolarstwa z całej Polski. To rajd dla wszystkich lubiących las i potrafiących delektować się przyrodą. Jest to przedsięwzięcie ściśle powiązane z obchodzonymi w tym czasie Dniami Koszalina.
We współpracy z Radą Osiedla Lubiatowo, Centrum Kultury 105, Policją, Nadleśnictwem Manowo, Strażą Pożarną zamierzamy tego dnia zorganizować festyn rodzinny z dmuchańcami, pokazami artystycznymi, prezentacjami, edukacją oraz zabawami m.in. wyścig dzieci do 6 lat oraz dla dzieci w wieku 7-11lat.
Sam rajd o dystansie ok. 40 km do pokonania w 5 godzin może być również rodzinnym wypadem i wspaniałym czasem spędzonym nie tylko w gronie wielu rowerzystów, ale też czasem poświęconym dla rodziny. W rajdzie mogą uczestniczyć osoby od 12 roku życia.
Ponadto podczas rajdu zorganizowany zostanie piknik rodzinny z udziałem wielu regionalnych firm i instytucji w tym m.n. Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa z wystawcami Polska Smakuje, Kołami Gospodyń Wiejskich. Pyszna kawa, lody i wata cukrowa, tu każdy znajdzie coś dla siebie.
Więcej informacji oraz możliwość zapisu na stronie: http://frajdamtb.pl/tour_de_koszalin/