Międzynarodowy dzień języków obcych

W  październiku, jak co roku, obchodzimy w Centrum Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. W dniach 07-08.10.2021r. odbyły się z tej okazji konkursy i quizy językowe, przygotowane i zorganizowane przez nauczycielkę  języka angielskiego – Dorotę Czarnecką.

Brało w nich udział 50 słuchaczy ze Szkoły Podstawowej dla Dorosłych oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Do każdego typu szkoły przygotowano  quizy i konkursy językowe  o różnej tematyce i różnym stopniu trudności.

Słuchacze 3LS, 5LSa oraz 5LSb Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych  wzięli udział w konkursie językowym pt. „Ciekawostki językowe”, rozwiązywali zadania  z języka rosyjskiego dla szkół ponadgimnazjalnych – ‘zapisali polskie słowa cyrylicą’ za pomocą alfabetu, zmagali się z  quizem  językowym „O języku’ a także wyszukiwali tłumaczeń polskich  słów   w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i  litewskim.

Słuchacze Szkoły Podstawowej z semestrów 7P i 8P rozwiązywali quiz  o Wielkiej Brytanii, brali udział w  konkursie leksykalno – gramatycznym ’LEON’, odpowiadali na pytania konkursowe na podstawie filmu DVD ‘The line challenge’

Ponadto Słuchacze semestru 8P rozwiązywali zadanie z języka rosyjskiego dla szkół podstawowych – zapisywali proste, polskie słowa cyrylicą za pomocą alfabetu.

Na zakończenie imprezy został zorganizowany konkurs na plakat pt. ”Ulubiony kraj anglojęzyczny’.

I Miejsce ex aequo  Natalia Wawrzyniak 3LS ( plakat o Kanadzie)  i Maja Rybicka 8P (plakat o Australii) . Gratulujemy