Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Koszalinie

Odkryj swój talent! 20-24 listopada 2017 r.

Co to jest Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych?

Europejski tydzień umiejętności zawodowych to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu zwiększenie atrakcyjności kształcenia i szkolenia zawodowego. Inicjatywa obejmuje wydarzenia w krajach Unii Europejskiej na szczeblu lokalnym, regionalnym i krajowym.

Kiedy ma miejsce?

Druga edycja Europejskiego tygodnia umiejętności zawodowych, do której przyłączyło się nasze Centrum, odbędzie się w dniach 20-24 listopada 2017 r. Najważniejszą częścią Europejskiego tygodnia umiejętności zawodowych są jednak wydarzenia i działania zorganizowane przez różne instytucje, w tym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koszalinie, w okresie od 1 września do 31 grudnia 2017 r. Wszystkie organizowane przez Centrum wydarzenia zostały dodane do mapy elektronicznej i udostępnione przez Komisję Europejską wszystkim zainteresowanym na całym świecie.

Europejski tydzień umiejętności zawodowych w CKU Koszalin

W ramach Europejskiego tygodnia umiejętności zawodowych, który w naszym Centrum rozpoczął się już październiku zostały zorganizowane wydarzenia:

 • 21.10.2017 r. godz. 16.00 – 18.00 „Prababcia w kolorze” – warsztaty z grafiki komputerowej. Podczas których można było odrestaurować swoje stare zdjęcie i nadać mu kolorystykę.
  Prowadząca: Aleksandra Kryszczyńska
 • 21.10.2017 r. godz. 16.00 – 18.00 „Personalizacja breloków” – warsztaty prowadzone w pracowni CNC, podczas których można było zapoznać się z programowaniem i obróbką w postaci grawerowania medali i breloczków upamiętniających jubileuszowy rok Mechanika oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koszalinie.
  Prowadzący: Marek Magiera
 • 21.10.2017 r. godz. 16.00 – 18.00 „Zawsze piękna” – warsztaty prowadzone w pracowni kosmetycznej, na których można było poznać sposoby dbania we właściwy sposób o skórę, dłonie i paznokcie. Na zajęciach można było skorzystać z zabiegu farbowania i stylizacji łuku brwiowego.
  Prowadząca: Hanna Gałkowska

W listopadzie 2017 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koszalinie planowane są kolejne wydarzenia:

 • 21.11.2017 r. spotkanie z młodzieżą szkół podstawowych z Koszalina, poświęcone poznawaniu preferencji zawodowych przez uczestników i propagowaniu szkolnictwa zawodowego. Oto przebieg zaplanowanego spotkania:
  – prezentacja multimedialna „Zanim zdecydujesz”, poświęcona omówieniu elementów niezbędnych do wyboru dalszej drogi kształcenia i wyboru zawodu,
  – przeprowadzenie i omówienie testu preferencji zawodowych, przygotowanego przez doradcę zawodowego CKU,
  – wycieczka po szkole, zwiedzanie pracowni zawodowych i zapoznanie uczestników z bogatą ofertą kształcenia zawodowego Centrum w celu uświadomienia konieczności kształcenia się przez całe życie, zdobywania nowych kwalifikacji zawodowych i doskonalenia nabytych (mobilność zawodowa), w związku z rozwojem technologii, cywilizacji i potrzebami rynku pracy.
  Organizator: Danuta Wikarska
 • 24.11.2017 r. godz. 17.00 – 18.00 „Personalizacja breloków II” – warsztaty prowadzone w pracowni CNC (sala W18), podczas których można będzie zapoznać się z programowaniem i obróbką w postaci grawerowania medali i breloczków upamiętniających jubileuszowy rok Mechanika oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koszalinie.
  Prowadzący: Marek Magiera
 • 24.11.2017 r. godz. 17.00 – 19.00 „Piękna skóra w każdym wieku” – szkolenie, na którym będzie można nauczyć się jak diagnozować problemy skórne oraz jaką pielęgnację domową stosować, aby skóra jak najdłużej zachowała zdrowy i piękny wygląd. Podczas zajęć będzie możliwość wykonania zabiegu pielęgnacyjnego dedykowanego do rodzaju cery uczestników szkolenia. Prowadzące: Hanna Gałkowska, Joanna Dunder
 • 24.11.2017 r. godz. 17.00 – 18.00 „Lista płac w praktyce” – warsztaty prowadzone w pracowni komputerowej (sala 10), podczas których gwarantujemy minimum teorii i maksimum praktyki w zakresie tworzenia listy płac i naliczania wynagrodzeń. Uczestnik warsztatów pozna, w jaki sposób od wynagrodzenia brutto przejść do wynagrodzenia netto. Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które rozpoczynają pracę w działach kadr i płac, chcących pogłębić swoją wiedzę na temat naliczania wynagrodzeń oraz osób, których nurtuje pytanie jak z kwoty podanej na umowie o pracę powstaje wynagrodzenie, które wpływa na konto bankowe pracownika.
  Prowadząca: Barbara Drzewiecka
 • 24.11.2017 r. godz. 17.00 – 19.00 „Pora na operatora” – warsztaty prowadzone w pracowni obróbki konwencjonalnej (sala W22), podczas których będzie możliwość zapoznania się z obróbką metali. Uczestnik warsztatów zobaczy jak wygląda praca przy frezarkach oraz tokarkach konwencjonalnych i pod nadzorem instruktora będzie mógł wykonać detal na maszynach do obróbki.
  Prowadzący: Władysław Blichar
 • 24.11.2017 r. godz. 17.00 – 19.00 „Spawanie dla każdego” – warsztaty prowadzone w pracowni spawania (sala W16), podczas których będzie możliwość zapoznania się z różnymi metodami spawania TIG, MIG, MAG. Uczestnik warsztatów pozna rodzaje grup materiałowych stosowanych w poszczególnych metodach spawalniczych. Każdy uczestnik będzie miał możliwość spróbowania swoich sił w spawaniu.
  Prowadzący: Stanisław Lasota
 • 24.11.2017 r. godz. 18.00 – 19.00 „Techniki masażu” – warsztaty prowadzone w pracowni masażu (sala 6), podczas których będzie możliwość zapoznania się z różnymi technikami masażu. Uczestnik warsztatów pozna metody masażu oraz będzie miał możliwość poddania się zabiegowi masażu wybranej partii ciała.
  Prowadzący: Joanna Ogińska, Waldemar Szpakowski
 • Centrum zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Twórczy Koszalin”. Temat konkursu „Miasto w oczach młodych” jest bliski mieszkańcom Koszalina, gdyż ściśle nawiązuje do przestrzeni wokół której mieszkają, i niezwykle obszerny, więc nie ogranicza inwencji twórców. Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania kształceniem zawodowym, rozwijanie postaw twórczych młodych mieszkańców Koszalina oraz propagowanie sztuki fotografowania, jako jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej. Prace wszystkich finalistów zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Centrum. Termin składania prac upływa 15 grudnia 2017 r. Więcej informacji znajduje się na stronie: http://ckukoszalin.edu.pl/konkurs
  Organizator: Danuta Wikarska

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Kluczowe przesłania europejskiego tygodnia umiejętności zawodowych w 2017 r.

 • Każdy ma jakiś talent, przy czym niektóre talenty są oczywiste, a inne wciąż ukryte.
 • Kształcenie i szkolenie zawodowe to inteligentne rozwiązanie, które może być ciekawe i prowadzi do doskonałości w kształceniu i szkoleniu, tworzeniu wysokiej jakości miejsc pracy i lepszej zdolności do zatrudnienia.
 • Dostępna jest ogromna oferta możliwości szkoleniowych, które doskonale przygotowują do interesujących i stanowiących wyzwanie, ścieżek rozwoju zawodowego, a także aktywnego zaangażowania w życie społeczne.
 • Kształcenie i szkolenie zawodowe to pożądana opcja dla osób w każdym wieku, która przygotowuje ludzi do podejmowania pracy na całym świecie.
 • Uczenie się przez całe życie ma kluczowe znaczenie dla zdolności do zatrudnienia i rozwoju osobistego.
 • Wysokiej jakości szkolenie rozwija kreatywny i innowacyjny potencjał jego uczestników.
 • Ustawiczna poprawa umiejętności i przekwalifikowanie zwiększają szansę na zatrudnienie i integrację społeczną.
 • Uczenie się przez całe życie wpływa pozytywnie na więzi społeczne, różnorodność i aktywne obywatelstwo.

 

Weź udział w Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych
w CKU Koszalin 2017

Odkryj swój talent!

 

Szczegółowych informacji nt. poszczególnych wydarzeń udziela szkolny koordynator przedsięwzięcia Kierownik Szkolenia Praktycznego pod nr tel. 94 345 26 75 lub e-mailowo: kursy@ckukoszalin.edu.pl