Easter in Great Britain –Wielkanoc w Wielkiej Brytanii w Centrum

W dniu 05.04.2023 r. r. odbyła się impreza szkolna ‘Easter in Great Britain’ w Centrum. Z tej okazji została przygotowana dla słuchaczy prezentacja multimedialna –„Wielkanoc w Wielkiej Brytanii” , dekoracje wielkanocne promujące imprezę szkolną. W czasie imprezy szkolnej przeprowadzone zostały zabawy i gry językowe takie jak: ‘Labirynt ,poszukiwanie koszyków dla królików wielkanocnych poprzez wykonanie działań matematycznych, zagadki- symbole wielkanocne, rozszyfrowywanie słów z liter ukrytych w pisankach związanych z Wielkanocą.

Słuchacze w trakcie zajęć poznali tradycje i zwyczaje wielkanocne w Wielkiej Brytanii oraz słownictwo związane ze świętami Wielkanocnymi. W trakcie zajęć słuchacze wykonali kartki świąteczne oraz pisali życzenia świąteczne w języku angielskim. Na zakończenie zajęć zrobiono wystawkę kartek świątecznych wykonanych przez słuchaczy. W konkurencjach brało udział 19 słuchaczy ze Szkoły Podstawowej dla Dorosłych. Słuchacze z LO dla Dorosłych pracowali z tekstem dotyczącym tradycji i zwyczajów wielkanocnych na świecie i rozszyfrowywali hasła krzyżówki. Na zakończenie imprezy chętni słuchacze przygotowali plakaty związane ze świętami wielkanocnymi.

Wszystkie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy.

Organizatorem imprezy była nauczycielka języka angielskiego w Centrum Dorota Czarnecka.