CKU na Edu Day i XVI Powiatowych Targach Zawodoznawczych 2016

05.04.2016 r. w II LO im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie już po raz drugi odbyły się targi edukacyjne Edu Day 2016.

Wystawę obejrzeli maturzyści, tegoroczni absolwenci i uczniowie przedostatnich klas szkół średnich chcący poszerzyć swoją wiedzę o rynku szkół, w których mogliby kształcić się po zdobyciu wykształcenia średniego oraz studenci, którzy myślą o zmianie kierunku lub rozpoczęciu kolejnego fakultetu.

Zaprezentowało się na nich ponad 30 wystawców z całej Polski, m.in. bydgoski Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, gdyńska i szczecińska Akademia Morska, warszawska Szkoła Wyższa Handlowa, Uniwersytet Szczeciński, Politechnika Koszalińska, a wśród nich CKU w Koszalinie.

Przedstawiliśmy szeroką ofertę kwalifikacyjnych kursów zawodowych i Szkoły Policealnej, w tym nowe kierunki: opiekun medyczny, opiekun osoby starszej, opiekunka środowiskowa i technik usług kosmetycznych. Zwiedzający mogli obejrzeć filmy i prezentacje dotyczące zawodów kształconych w CKU w Koszalinie oraz podziwiać zdjęcia z wystawy „Jestem fotografem”.

Z kolei 06.04.2016 r. w tym samym miejscu odbyły się XVI Powiatowe Targi Zawodoznawcze.

Uczniowie ostatnich klas szkół gimnazjalnych z Koszalina i powiatu oraz ich rodzice mogli zapoznać
się z ofertą edukacyjną i zasadami naboru do szkół ponadgimnazjalnych w naszym regionie. Wystawcami były też placówki kształcenia ustawicznego, w tym CKU w Koszalinie, pozaszkolnego oraz instytucje rynku pracy.

Nasze stoisko wzbudziło duże zainteresowanie, a to dzięki przygotowanemu mini studiu fotograficznemu, w którym każdy chętny mógł pozować do zdjęcia wykonywanego przez profesjonalistki, absolwentki kwalifikacyjnego kursu zawodowego FOTOGRAF – Paulinę Karpińską i Martę Sekułę. Dodatkową atrakcją była możliwość obserwowania procesu obróbki cyfrowej wykonanej fotografii.