25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia

Święto ustanowiono w 2002 r., w setną rocznicę stworzenia tego pluszaka.

Wszystko zaczęło się w 1902 r. Amerykański prezydent – Theodore Roosevelt, uczestniczący w polowaniu, sprzeciwił się zastrzeleniu małego niedźwiadka. Szybko podchwyciły to media, a Washington Post zamieścił na swoich łamach karykaturę głowy państwa. Wykorzystał to pewien właściciel sklepu z zabawkami i zaprojektował pluszowego misia. Na dodatek nadał mu imię po prezydencie – Tedy. Tak powstała najsłynniejsza maskotka na świecie – Tedy’s Bear.

Tegoroczny Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy w sposób wyjątkowy. Wszystkie korytarze zdobiły portrety misiów, cały ogrom misiów.
Każdy zobowiązany został do przyniesienia swojego ulubieńca do szkoły. Zadaniem właścicieli maskotek było sportretowanie swojego pupila. Następnie odbyła się debata na temat wyższości misiów nad innymi pluszakami. Chętni mogli napisać życzenia dla ukochanej maskotki, które zamieszczono na specjalnej tablicy.

W Centrum Kształcenia Ustawicznego Dzień Pluszowego Misia zawsze był okazją do zabawy.
Przyświeca nam jednak inny cel. Łączymy przyjemne z pożytecznym. Konkursy plastyczne, quizy popularyzują akcję charytatywną. Od lat zbieramy zabawki, odzież , akcesoria potrzebne dzieciom i przekazujemy je do Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

Zatem, jeśli masz niepotrzebne zabawki, książeczki, ubranka dla dzieci w różnym wieku, itd. przyłącz się do nas! Akcja trwa do 10 grudnia 2014 r.